Nahoru
Modelářství a návrhářství oděvů
Design interiéru
Cukrář
Modelářství a návrhářství oděvů
Nábytkářská a dřevařská výroba
Cukrář
Truhlář, tesař
Pekař
Modelářství a návrhářství oděvů
Umění

Úspěšná módní značka

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 se žákyně 3. a 4. ročníku oboru Modelářství a návrhářství oděvů zúčastnily semináře na téma: "Jak založit úspěšnou módní značku."

Seminář proběhl pod vedením známých českých lektorek z Institutu módní tvorby, což je vzdělávací institut, který se zaměřuje na komplexní vzdělávání v módním průmyslu, více o institutu ZDE.

Akce byla rozdělena do dvou částí. V dopoledních hodinách byli žáci seznámeni teoreticky s oděvním průmyslem nejen v Čechách. Dále s jeho současným průběhem, a také s úspěchem české módy v zahraničí.  Tuto část přednášela Ing. Barbora Míková, která v současnosti mapuje českou tvorbu módních značek a firem, a také přispěla svými poznatky do knihy Fashion Management.

Druhá odpolední část byla prakticky zaměřená na založení oděvní značky a byla vedená mladou českou návrhářkou Monikou Vaverovou, která nastínila své začátky v oděvní oblasti. Žákům poradila, jak prezentovat svou tvorbu a podala doporučení jak vést kreativní brand včetně nastavení správné marketingové komunikace. Žákyně se také mimojiné seznámily s problematikou tvorby pro filmový průmysl (např. společnost Netflix) nebo pro divadelní prostředí. Spolu s návrhářkou také plánovaly budoucnost vlastní tvorby, jak postupovat při založení vlastního studia nebo jak se prezentovat na sociálních sítích.

Děkujeme Institutu módní tvorby, Ing. Barboře Míkové a fashion designérce Monice Vaverové za vyčerpávající informace a cenné rady pro naše žákyně.

Děkujeme organizaci The Velux Foundations a NROS za finanční podporu této akce, díky Vám jsme ji pro naše žákyně mohli uskutečnit a moc si této finanční podpory vážíme.

Za SŠDŘ Kladno Petra Melicharová, učitelka navrhování a Jana Bláhová, ředitelka školy.

 

24.11.2023

Termínový kalendář

Naši partneři

Jak se k nám dostanete

close
Tato webová stránka používá cookies
Tato webová stránka používá nezbytné technické cookies pro zajištění správné funkcionality webu. Dále může web používat cookies pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely.
Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.
Nastavení cookies
Tyto webové stránky využívají cookies pro zajištění správné funkcionality webu, pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely. Zde můžete přijmout či odmítnout některé druhy cookies, které nejsou nezbytné pro základní funkcionalitu webu. Svůj souhlas můžete kdykoliv v budoucnu odebrat či znovu udělit.
Základní technické cookies
Tyto cookies jsou nutné pro základní funkcionalitu webu. Patří sem například přihlašování uživatelů, nebo uložení informací o souhlasu s ostatními cookies.
Analytické cookies
Analytické cookies ANONYMNĚ ukládají data o pohybu na stránkách, stráveném času u jednotlivých stránek apod.
Marketingové cookies
Marketingové cookies sledují návštívené stránky uživatele a jsou využívané k cílené reklamě u služeb jako je např. Facebook, Seznam nebo Google.