Studenti oboru Modelářství a návrhářství oděvů se na konci letošního školního roku opět zúčastnili soutěže pro mladé módní návrháře, která se letos v Liberci konala již po třinácté. Organizátoři vyhlásili pro střední školy čtyři kategorie:
- Kouzlo jednoduchosti,
- Ikona žije dál,
- Odkaz budoucí generaci,
- Draping – čisté linie.
Naši žáci prezentovali šest kolekcí ve třech kategoriích a jeden tým v nové kategorii Draping.
Nejlepšího umístění dosáhli žáci Nela Kopalová a Max Kmit ze třetího ročníku. Umístili se na skvělém 2. místě v těžké kategorii Kouzlo jednoduchosti, podtématem byla pocta Armaniho tvorbě, a jejich kolekce je inspirována právě modely tohoto slavného návrháře.
3. místo získal tým v kategorii Draping. Jedná se o rychlou tvorbu na krejčovské paně realizovanou na místě. Naši školu reprezentoval tříčlenný tým složený z žáků různých ročníků Barbory Erlebachové, Petry Iblové a Matyho Drahotínského.
Speciální ocenění ředitele umělecké školy Kateřinky Liberec si navíc odnesla Ema Hrdličková za kolekci Inka
inspirovanou japonským oděvem s vlastním tiskem na látku.
Gratulujeme moc našim úspěšným studentům a děkujeme nejen jim, ale celé výpravě za perfektní týmovou práci a krásnou reprezentaci naší školy. Děkujeme také paní učitelkám, které žáky na tuto náročnou soutěž připravovaly.
Za celý tým SŠDŘ Kladno Petra Melicharová a Jana Bláhová






.png)


.png)



.png)




