Kotva
+420 312 681 181
Nepřehlédněte
Ředitelské volno
15.10.2021

V pondělí a úterý 25. a 26. 10. 2021 vyhlašuje ředitelka školy ředitelské volno. Nasledují podzimní prázdniny a státní svátek. 

Sekretariát školy je otevřen pouze v pondělí a úterý 25. a 26. 10. od 7 do 14 hodin.

Jana Bláhová, ředitelka školy

 

Partneři

 

 

Mapa webu

Vítáme Vás na stránkách naší školy

Vloženo: 10.12.2018 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 32174x | Zatím neupraveno

Střední škola designu a řemesel Kladno, příspěvková organizace

 

U Hvězdy 2279

272 01 Kladno

Tel.: 312 681 180 (ústředna)

E-mail: info@ssdr.cz (sekretariát)

IČO: 16977360

REDIZO: 600007073

Datová schránka: 69hxkwa

Číslo bankovního účtu u KB: 11030141/0100

 

Naši školu nejlépe vystihuje věta „U nás naleznete svůj talent“. Jsme přátelská odborná škola s individuálním přístupem k žákům a mnoha obory různých zaměření.

 

V posledních letech jsme se jako první státní škola v Kladně rozhodli zaměřit na maturitní obory umělecké. Již osmým rokem nabízíme obor Modelářství a návrhářství oděvů a od září 2018 také obor Design interiéru. Tím jsme v Kladně a okolí unikátní.

 

Jak již náš název napovídá, nabízíme svým uchazečům studium klasických řemesel (obory Cukrář, Pekař, Truhlář, Tesař), oborů (Nábytkářská a dřevařská výroba) i moderního designu v návrhářství oděvů i interiéru. Zároveň se snažíme obě strany propojit, tzn. řemeslo a design. Rozvíjet ruční práci a zároveň dbát na funkčnost i vzhled výsledných produktů.

Nabídka našich uměleckých oborů vychází z historie a tradice školy. Studenti umění řemesla (jako krejčí, truhlář) esteticky a umělecky povyšují. V oboru Design interiéru propojují předmět – kus nábytku a jeho funkce s estetikou a jeho zasazení do interiéru a architektury. V oboru Modelářství a návrhářství oděvů propojují předmět – kus oděvu a jeho funkčnost s estetikou a jeho zasazení do módy, do stylu a vkusu člověka.

 

Studentky oboru Modelářství a návrhářství oděvů jsou každoročně úspěšné při reprezentaci školy na soutěžích po celé ČR. V Jihlavě na soutěži „Mladý módní tvůrce“, případně v Liberci na soutěži „Oděv a textil“, a také v Lysé nad Labem na „Avantgardě“. Je již pravidlem odvážet si z těchto soutěží přední umístění a ocenění.

Studenty obou uměleckých oborů připravujeme v rámci předmětů jako je výtvarná příprava (kde se vyučuje kresba, malba, stylizace, grafika), figurální kresba, dějiny umění nebo navrhování oděvů či interiéru nebo v rámci praxe v předmětech oděvní ateliér nebo ateliér designu. Je to především tvůrčí a umělecká práce, která má ale svá pravidla. Jedná se o přípravnou fázi k samotné specializaci v oboru, ve které mohou dále pokračovat na vyšších či vysokých školách nebo již v praxi v soukromé sféře v oděvních firmách či interiérových studiích, případně ve státní sféře, např. v divadle při navrhování kostýmů.

 

Učební obory jsou rozděleny do dvou směrů. Odborný výcvik potravinářských oborů Cukrář(ka) a Pekař(ka) probíhá na pracovišti především u smluvního partnera, popřípadě ho zajišťujeme také v jiných cukrárnách v Kladně i v okolních městech.

Studenti prvního ročníku dřevařských oborů Truhlář a Tesař navštěvují odborný výcvik v budově školy, případně na odloučeném pracovišti nedaleko školy. Ve vyšších ročnících mohou žáci vykonávat výcvik v různých partnerských firmách v Kladně a okolí. Spolupracujeme s celou řadou firem a organizací a snažíme se našim žákům nabídnout širokou škálu možností, aby byli co nejlépe připraveni do pracovního života. Absolventi všech tříletých učebních oborů mají navíc možnost pokračovat ve dvouletém nástavbovém maturitním studiu.

 

Naši studenti mají na výběr řadu partnerů, u kterých mohou načerpat praktické zkušenosti. 

 

U našich studentů se vždy snažíme probudit lásku ke svému oboru a řemeslu a zachovat ji během celého studia. Pokud mají k řemeslu úctu a práce je uspokojuje, pokračují v ní pak dál ve svém profesním životě, a to je pro nás ta největší odměna.

 

NAŠE VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA

 

Čtyřleté maturitní obory

 

UMĚLECKÉ s talentovou zkouškou:

  • Modelářství a návrhářství oděvů
  • Design interiéru

 

ODBORNÉ se SPZ:

  • ­Nábytkářská a dřevařská výroba

 

Tříleté učební obory s výučním listem

  • Cukrář/ka
  • Pekař/ka
  • ­Truhlář
  • ­Tesař

 

Nástavbové maturitní studium

  • ­Technologie potravin (pro učební obory cukrář, pekař, kuchař apod.)
  • ­Nábytkářská a dřevařská výroba (pro učební obory truhlář apod.)
  • ­Stavební provoz (pro učební obory tesař, zedník, instalatér apod.)

 

 

 

Zřizovatelem naší školy je Středočeský kraj.