Nahoru
Modelářství a návrhářství oděvů
Design interiéru
Cukrář
Pekař
Modelářství a návrhářství oděvů
Nábytkářská a dřevařská výroba
Truhlář, tesař
Modelářství a návrhářství oděvů
Umění

ODĚV A TEXTIL Liberec 2023

Žákyně oboru Modelářství a návrhářství oděvů se v pátek 8. září zúčastnily již 10. ročníku módní soutěže Oděv a textil Liberec 2023, která se jako vždy konala v prostorách tamní Textilní univerzity.

Střední školy z celé České republiky si mohly vybrat hned ve čtyřech kategorií. V každé katerogii bylo společné zadání, tedy navrhnout a vytvořit kolekci oděvů a předvést ji formou krátké módní přehlídky. Lišilo se pouze téma:

  1. Ze starého nové (recyklace materiálů)
  2. Santiniho baroko v oděvu
  3. Pocta Vivienne Westwood – slavné módní britské návrhářce
  4. Zdobení oděvu

Naše škola se zapsala do všech kategorií. Konkurence byla obrovská a dle poroty byly letos kolekce mimořádně kvalitní. Naše studentky prezentovaly celkově 8 kolekcí. Nejlepší umístění bylo pro naši školu krásné 3. místo, a to v kategorii Ze starého nové. Cenu získala žákyně 4. ročníku Anežka Marešová za svoji kolekci Inside electro, ve které použila starý odpadový materiál z PC komponentů a staré CD přehrávače. Další úspěšná kolekce žákyně Štěpánky Vorlíčkové se umístila na neoblíbeném bramborovém 4. místě a to v kategorii Pocta Vivienn Westwood.

I ostatní kolekce studenti krásně, téměř profesionálně prezentovali, ale další ocenění do třetího místa už jsme bohužel nezískali. Přesto je to pro nás v tak nabité konkurenci velký úspěch. Celkem se prezentovalo 14 škol z tuzemska i zahraničí a bylo předvedeno 76 kolekcí.

Moc děkujeme všem žákům a jejich paní učitelkám za reprezentaci naší školy?? posuďte sami, že jsou modely děvčat úžasné a propracované. Sojí za nimi spoustu hodin práce všech zúčastněných stran.

Za SŠDŘ Kladno Petra Melicharová a Jana Bláhová

 

Celkem se akce zúčastnilo 26 žáků a 5 pedagogů z naší školy.

12.09.2023

Termínový kalendář

Naši partneři

Jak se k nám dostanete

close
Tato webová stránka používá cookies
Tato webová stránka používá nezbytné technické cookies pro zajištění správné funkcionality webu. Dále může web používat cookies pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely.
Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.
Nastavení cookies
Tyto webové stránky využívají cookies pro zajištění správné funkcionality webu, pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely. Zde můžete přijmout či odmítnout některé druhy cookies, které nejsou nezbytné pro základní funkcionalitu webu. Svůj souhlas můžete kdykoliv v budoucnu odebrat či znovu udělit.
Základní technické cookies
Tyto cookies jsou nutné pro základní funkcionalitu webu. Patří sem například přihlašování uživatelů, nebo uložení informací o souhlasu s ostatními cookies.
Analytické cookies
Analytické cookies ANONYMNĚ ukládají data o pohybu na stránkách, stráveném času u jednotlivých stránek apod.
Marketingové cookies
Marketingové cookies sledují návštívené stránky uživatele a jsou využívané k cílené reklamě u služeb jako je např. Facebook, Seznam nebo Google.