Vítáme Vás na stránkách SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, informace o studiu, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich studentů, aktuality, kontaktní údaje atd.

MENU

Anketa

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA

Kalendář

« Září 2018 »
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Evropské projekty

Evropské projekty
Projekt Comenius
logo UNIV 2 KRAJE logo UNIV 3
Střední škola designu a řemesel Kladno, příspěvková organizace - idatabaze.czStřední školy s maturitní zkouškou - idatabaze.cz

Krejčí

 

Identifikační údaje oboru

Název:                                                Krejčí - dámské oděvy

Kód a název oboru vzdělání:             31-58-H/01  Krejčí - dámské oděvy

Délka studia:                                      3 roky

Forma vzdělávání:                             denní studium

Stupeň vzdělání:                                Střední vzdělání s výučním listem

Platnost učebního plánu:                    od 1. 9. 2008 počínaje 1. ročníkem

Absolvent oboru krejčí - dámské oděvy se uplatní v pozici zaměstnance v zakázkové výrobě oděvů. Absolvent umí zhotovovat základní druhy dámských oděvů individuálním způsobem, opravovat a upravovat oděvy. Uplatní se při výkonu povolání ve velkých, středně velkých i malých firmách. Po získání nezbytné praxe je připraven uplatnit se i jako podnikatel v malých firmách a živnostech.

Po absolvování závěrečných zkoušek se může ucházet o přijetí do studijních oborů pro absolventy tříletých učebních oborů.

V každém ročníku jsou vždy 2 týdny teoretické výuky, 2 týdny odborného výcviku. Tato výuka se pravidelně střídá.

Odborný výcvik je prováděn v učebně výcvikové skupiny pod vedením učitele odborného výcviku. Odborný výcvik je prováděn v krejčovských dílnách v budově SOŠ a SOU. Učitel odborného výcviku zahájí vyučování a seznámí žáky s tématem vyučovacího dne. Podle charakteru učební látky žáci pracují samostatně nebo v malých skupinkách. Učitel odborného výcviku průběžně vysvětluje, názorně předvádí, kontroluje pracovní postupy a provedenou práci. Na závěr žáci i učitel odborného výcviku zhodnotí celý vyučovací den.

Počet žáků v učebně výcvikové skupiny je 8 - 12. Žáci provádějí cvičné i produktivní práce. Za produktivní práci jsou finančně odměňováni. Finanční odměna je přímo úměrná s výsledky prospěchu žáka.

Střední vzdělání se ukončuje závěrečnou zkouškou, dokladem o dosažení stupně středního vzdělání je vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list. Závěrečná zkouška se skládá z písemné a ústní zkoušky a z praktické zkoušky z odborného výcviku. Závěrečné zkoušky se konají dle jednotného zadání ZZ.

INFORMACE O AKTIVITÁCH žáků tohoto oboru

ÚSPĚCHY V OBORU

Již několik let se studentky tříletého učebního oboru Krejčí zúčastňují pod vedením odborných učitelů celostátních soutěží školských zařízení, na kterých studentky prezentují své výrobky z tradičních a netradičních materiálů. Soutěže jsou otevřené nejen pro střední odborná učiliště a střední odborné školy, ale své výrobky prezentují i zástupci z uměleckých škol.  V této konkurenci si naše studentky vedou více než dobře, získali v takto obsazených soutěžích již i na medailová místa.

Na posledním ročníku soutěže „AVANGARDA", který se konal v Lysé nad Labem, jsme opakovaně obhájili 1. místo a tím navázali na úspěchy v předchozích letech (2 x 1. místo, 1 x 2. místo a 3 x 3. místo) DIPLOM. Na soutěž jsou modely připravovány studentkami oboru Krejčí a na přípravě modelů se spolupodílejí studentky všech čtyř ročníků oboru Textilnictví  pod vedením odborných učitelů a za nemalé finanční a organizační podpory ředitelky naší školy. Modely prezentují na přehlídkách naše studentky.

V roce 2010 jsme byli pozváni na filmový festival „Filmové zážitky roku 2010" do Poděbrad, kde jsme splnili přání pořadatelů, abychom zde prezentovali vítězné modely z Lysé nad Labem a také společenské a svatební šaty z naší dílny. Při této akci jsme svůj um v oboru spojili se studentkami, které se připravují na kariéru vizážistek a kadeřnic.

Pravidelně se práce žáků a studentů oborů Krejčí a dřívějšího oboru Textilnictví podíleli na prezentaci školy v rámci Dní otevřených dveří a přehlídek středních škol v regionu Kladensko a Rakovnicko. Tradicí se stala každoroční účast na akci "Celostátní přehlídka absolventských prací" v galerii na kladenském zámečku.

 

Fraňková Ilona, Jirsová Růžena, učitelky odborných předmětů a odborného výcviku

 

Učební plán

 

 

Názvy vyučovacích předmětů

Počet týdenních vyučovacích hodin

V ročníku

 

Celkem

1.

2.

3.

A. Povinné vyučovací předměty

 

 

 

 

Všeobecně vzdělávací předměty

 

 

 

 

Český jazyk a literatura

2

2

1

5

Cizí jazyk

2

2

2

6

Občanská nauka

1

1

1

3

Matematika

2

1

1

4

Základy přírodních věd

1

1

1

3

Ekologie

1

-

-

1

Tělesná výchova

1

1

1

3

Informační a komunikační technologie

1

1

1

3

Odborné předměty

 

 

 

 

Ekonomika

-

-

2

2

Konstrukce oděvů

2

1

2

5

Oděvní materiály

1,5

1

0,5

3

Oděvní technologie

2,5

3,5

3

9

Oděvní stroje a zařízení

1

1

0

2

Odborný výcvik

15

17,5

17,5

50

B. Nepovinné vyučovací předměty

-

-

-

-

Celkem

33

33

33

99

 

Copyright © 2009-2018 SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno
Developed by Kinet