Vítáme Vás na stránkách SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, informace o studiu, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich studentů, aktuality, kontaktní údaje atd.

MENU

Anketa

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA

Kalendář

« Prosinec 2018 »
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Evropské projekty

Evropské projekty
Projekt Comenius
logo UNIV 2 KRAJE logo UNIV 3
Střední škola designu a řemesel Kladno, příspěvková organizace - idatabaze.czStřední školy s maturitní zkouškou - idatabaze.cz

Truhlář

Identifikace a učební plány ŠVP jednotlivých oborů SOU na škole

Identifikační údaje

Název:                                                Truhlář

Kód a název oboru vzdělání:   33-56-H/01  Truhlář

Délka studia:                                       3 roky

Forma vzdělávání:                                denní studium

Stupeň vzdělání:                                   Střední vzdělání s výučním listem

Absolvent oboru truhlář se uplatní při výkonu povolání v odvětví dřevozpracující výroby, zejména v oblastech výroby nábytku, zařízení a dřevěných konstrukcí.

Žáci, připravováni na tento obor, se budou moci v praxi uplatnit ve velkých, středně velkých i malých firmách při vykonávání odborných prací ve výrobě nábytku a zařízení, stavebně truhlářských výrobků, lehkých dřevostaveb, prvků zahradní architektury, sportovních potřeb, hraček, domácích a hospodářských potřeb, obalů, podlahovin, při opravách a renovaci truhlářských výrobků. Uplatnit se budou moci rovněž v oblasti výrobní kontroly, případně i v oblasti kontroly jakosti výrobků, ekonomiky, obchodu a logistiky. V uvedených oblastech se uplatní jak v pozici zaměstnance, tak v pozici zaměstnavatele při výkonu vlastních podnikatelských aktivit.

V každém ročníku jsou vždy 2 týdny teoretické výuky, 2 týdny odborného výcviku. Tato výuka se pravidelně střídá.

Odborný výcvik je prováděn pod vedením učitele OV v učebně výcvikové skupině. Počet žáků ve skupině je maximálně 12 žáků. Žáci provádějí cvičné a produktivní práce, za které jsou odměňováni. Odborný výcvik je prováděn v truhlářských dílnách v budově SOŠ a SOU
a odloučeném pracovišti Tesárna.

Pro vybrané žáky druhých a třetích ročníků učebního oboru truhlář je odborný výcvik smluvně zajištěn u soukromých právnických nebo fyzických osob formou odborného výcviku, který organizuje a řídí instruktor odborného výcviku, pod jehož přímým dohledem žáci pracují. Za produktivní práci jsou žáci finančně odměňováni firmou, u které odborný výcvik vykonávají.

Střední vzdělání se ukončuje závěrečnou zkouškou, dokladem o dosažení stupně středního vzdělání je vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list. Závěrečná zkouška se skládá z písemné a ústní zkoušky a z praktické zkoušky z odborného výcviku. Závěrečné zkoušky se konají dle jednotného zadání Kvalita.

Školní vzdělávací plán oboru Truhlář - naleznete v záložce Dokumenty školy a ŠVP ke stažení nebo ZDE.

 

 

 

Autor: JB
Copyright © 2009-2018 SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno
Developed by Kinet