Vítáme Vás na stránkách SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, informace o studiu, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich studentů, aktuality, kontaktní údaje atd.

MENU

Anketa

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA

Kalendář

« Prosinec 2018 »
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Evropské projekty

Evropské projekty
Projekt Comenius
logo UNIV 2 KRAJE logo UNIV 3
Střední škola designu a řemesel Kladno, příspěvková organizace - idatabaze.czStřední školy s maturitní zkouškou - idatabaze.cz

Pekař

 

Identifikační údaje oboru

Název oboru:  Pekař

Kód a název oboru vzdělání:  29-53-H/01 Pekař

Délka studia:  3 roky

Forma vzdělávání:  denní studium

Stupeň vzdělání:  Střední vzdělání s výučním listem, ve kterém žák měsíčně pobírá STIPENDIUM!!

 

Absolvent se uplatní při výkonu povolání pekař v pozici zaměstnance v menších, středně velkých i velkých pekárnách a obchodních zařízeních zabývajících se prodejem pekařských výrobků. Po nezbytném zapracování je rovněž připraven pro podnikatelskou činnost.

Absolvent, připravovaný na tento obor, bude schopen zejména zpracovávat základní suroviny, pomocné látky a přísady pro výrobu pekařských výrobků, vyrábět kompletní sortiment pekařských výrobků, včetně jejich dohotovování a zdobení. Absolvent bude schopen obsluhovat a provádět základní údržbu strojů, přístrojů a technického vybavení provozoven a vykonávat činnosti související s prodejem pekařských výrobků. Je schopen hodnotit kvalitu vstupních surovin, polotovarů i hotových výrobků dle norem.

Absolvent se může po absolvování závěrečných zkoušek ucházet o přijetí do studijních oborů pro absolventy tříletých učebních oborů, případně po získání maturitní zkoušky pokračovat ve studiu vysokoškolském.

V každém ročníku jsou vždy 2 týdny teoretické výuky, 2 týdny odborného výcviku. Tato výuka se pravidelně střídá. Odborný výcvik probíhá na pracovištích SPV (Středisko praktického vyučování, s. r. o.). Zde se jedná o zajištění OV v pekárnách v blízkosti školy nebo ve výhodné dopravní vzdálenosti. Všechna pracoviště jsou zajištěna učiteli OV.

Seznam pracovišť SPV pro zajištění odborného výcviku:

  • Dánská 2373, 272 01 Kladno;
  • Sítenské náměstí 3113, 272 01 Kladno.

K poskytnutí pracoviště pro odborný výcvik žáků jednotlivých ročníků a učebních oborů jsou uzavřeny písemné smlouvy mezi školou a vedoucím organizace, poskytující pracoviště pro zajištění odborného výcviku. Ve smlouvě jsou vždy vymezeny základní podmínky pro poskytování prostor a vybavení pracoviště.

Střední vzdělání se ukončuje závěrečnou zkouškou, dokladem o dosažení stupně středního vzdělání je vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list. Závěrečná zkouška se skládá z písemné a ústní zkoušky a z praktické zkoušky z odborného výcviku. Závěrečné zkoušky se konají dle jednotného zadání Kvalita.

Školní vzdělávací plán oboru Pekař - naleznete v záložce Dokumenty školy a ŠVP ke stažení nebo ZDE.

Autor: JB
Copyright © 2009-2018 SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno
Developed by Kinet