Vítáme Vás na stránkách SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, informace o studiu, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich studentů, aktuality, kontaktní údaje atd.

MENU

Anketa

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA

Kalendář

« Prosinec 2018 »
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Evropské projekty

Evropské projekty
Projekt Comenius
logo UNIV 2 KRAJE logo UNIV 3
Střední škola designu a řemesel Kladno, příspěvková organizace - idatabaze.czStřední školy s maturitní zkouškou - idatabaze.cz

Dřevovýroba a stavebnictví

Čtyřletý obor, zakončený maturitou

Nábytkářská a dřevařská výroba - kód: 33-42-M/01

Absolvent najde uplatnění zejména ve středně technických funkcích v odvětví dřevozpracující výroby zejména v oblastech:
- dřevařství
- nábytkářství
- čalounictví
- stavební truhlářství
- dřevěné konstrukce
- obchod a ekonomika


Žáci tohoto oboru se budou moci v praxi uplatnit ve velkých, středně velkých i malých firmách na střední a nižší úrovni řízení a organizaci výroby, např. jako vedoucí a přípraváři výroby, plánovači, mistři, referenti v oblasti výrobní kontroly a kontroly jakosti výrobků, ekonomiky, obchodu a logistiky. Uplatnit se budou moci i jako technologové, konstruktéři a návrháři, nebo jako operátoři ve všech oblastech výroby, případně jako úředníci v oblasti státní správy. Zahrnuje rovněž provádění odborných oprav nábytku. V uvedených oblastech se uplatní jak v pozici zaměstnance, tak v pozici zaměstnavatele při výkonu vlastních podnikatelských aktivit. Úspěšní absolventi studijního oboru se mohou ucházet o přijetí ke studiu na vysokých školách.

Školní vzdělávací plán čtyřletého oboru Nábytkářská a dřevařská výroba - naleznete v záložce Dokumenty školy a ŠVP ke stažení nebo ZDE.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tříleté učební obory ŘEMESLA

- zakončené závěrečnou zkouškou a výučním listem

Truhlář - kód: 33-56-H/01 - učební obor vhodný zejména pro chlapce
truhlář

 

Tesař - kód: 36-64-H/01 učební obor vhodný pro chlapce, MĚSÍČNÍ STIPENDIUM!!!
tesař tesař tesař

 

Zedník - kód: 36-67-H/01

Učební obor vhodný zejména pro chlapce, v posledních letech pro nezájem neotevřen.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nástavbové studium navazující, dvouleté, zakončené maturitou

 

Stavební provoz (36-44-L/51)

Obor je určen pro absolventy tříletých učebních oborů:

 • zedník
 • tesař
 • instalatér
 • kameník
 • kominík
 • kamnář
 • montér vodovodů a kanalizací
 • podlahář
 • sklenář
 • štukatér
 • vodař
 • pokrývač
 • malíř
 • lakýrník

Studenti si během nástavbového studia rozšíří teoretické vědomosti ve všeobecně vzdělávacích předmětech a zejména v předmětech odborných. Výuka je zaměřena i na ekonomiku, práce na PC, na komunikativní dovednosti a na výuku jazyků.

Absolventi najdou široké uplatnění ve středně technických funkcích u stavebních podniků, uplatní se v povolání stavební technik.
Je připraven projektovat pozemní stavby, řídit a kontrolovat provádění a stavební úpravy pozemních staveb.

Školní vzdělávací plán oboru Stavební provoz - naleznete v záložce Dokumenty školy a ŠVP ke stažení nebo ZDE.

 

Nábytkářská a dřevařská výroba (33-42-L/51)

Obor je určen pro absolventy tříletých učebních oborů:

 • truhlář,
 • čalouník
 • zpracovatel dřeva

Studenti si během nástavbového studia rozšíří teoretické vědomosti ve všeobecně vzdělávacích předmětech a zejména v předmětech odborných. Výuka je zaměřena i na ekonomiku, práce na PC, na komunikativní dovednosti a na výuku jazyků. Absolventi najdou široké uplatnění ve středně technických funkcích ve všech oblastech dřevozpracujícího průmyslu, prvovýrobě, druhovýrobě i při obchodování s materiály i výrobky. Mohou se také uplatnit jako návrháři, konstruktéři či technologové.

Absolvent najde uplatnění zejména ve středně technických funkcích v odvětví dřevozpracujícího průmyslu zejména v oblastech:
- dřevařství
- nábytkářství
- čalounictví
- stavební truhlářství
- dřevěné konstrukce
- obchod a ekonomika

Absolventi se budou moci v praxi uplatnit ve velkých, středně velkých i malých firmách na střední a nižší úrovni řízení a organizaci výroby, např. jako vedoucí a přípraváři výroby, plánovači, mistři, referenti v oblasti výrobní kontroly a kontroly jakosti výrobků, ekonomiky, obchodu a logistiky. Uplatnit se budou moci i jako technologové, konstruktéři a návrháři, nebo jako operátoři ve všech oblastech výroby, případně jako úředníci v oblasti státní správy. V uvedených oblastech se uplatní jak v pozici zaměstnance, tak v pozici zaměstnavatele při výkonu vlastních podnikatelských aktivit.

Školní vzdělávací plán nástavbového oboru Nábytkářská a dřevařská výroba - naleznete v záložce Dokumenty školy a ŠVP ke stažení nebo ZDE.

Dřevařská a nábytkářská výroba

 

Autor: JB
Copyright © 2009-2018 SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno
Developed by Kinet