Vítáme Vás na stránkách SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, informace o studiu, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich studentů, aktuality, kontaktní údaje atd.

MENU

Anketa

VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA

Kalendář

« Prosinec 2018 »
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Evropské projekty

Evropské projekty
Projekt Comenius
logo UNIV 2 KRAJE logo UNIV 3
Střední škola designu a řemesel Kladno, příspěvková organizace - idatabaze.czStřední školy s maturitní zkouškou - idatabaze.cz

23.11.2018 - Módní přehlídka mladých talentů

JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION 

Ve čtvrtek 15. listopadu pořádala návrhářka Jitka Klett charitativní večer s módní přehlídkou, kde se kromě jejích oděvů objevily i kolekce žáků středních uměleckých škol z celé republiky a dokonce 2 kolekce předvedla naše škola!

Návrhářka Jitka Klett již v minulosti několikrát uspořádala charitativní večer, jehož středobodem byla myšlenka pomoci spojením módy a umění. Tyto projekty mají za cíl pomáhat na místech, kde je to potřebné a také upozornit na společenské problémy, které se nevyhýbají ani módnímu průmyslu. Jedná se například právě o zneužívání dětí při práci v módním průmyslu v zemích Středního a Dálného východu. Zároveň však podporuje i tuzemský rozvoj módních značek v Čechách i na Slovensku a v podstatné míře také pomáhá mladým kreativním lidem a designerům.

Projekt, jenž je přímo zaštíťován značkou JITKA KLETT Prague, nese název JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION a jeho cílem vlastně je, vyvolat takovou menší módní revoluci, když ne ve světě, tak alespoň v Česku a na Slovensku. Charitativní večer se konal v osm hodin večer v Praze ve Slovanském domě. Byla to opravdu velkolepá společenská událost, kterou uváděly moderátorky Lenka Vacvalová a Zdeňka Žádníková. Hosty show byly přední reprezentanti podnikatelského, módního a společenského života.

V úvodu večer proběhla přehlídka kolekcí žáků tří středních škol. Naši Střední školu designu a řemesel reprezentovala Eliška Černá s kolekcí „Po směru kapky"a Kristýna Šimková a Miroslava Knapová s kolekcí „Parachutes". Jako jediná střední škola z celé České republiky jsme měli zastoupení ve dvou kolekcích.

PO SMĚRU KAPKY

 

PARACHUTES

Fotky z módní show naleznete ve fotogalerii nebo ZDE.

 

Autor: JB
Zpět
Copyright © 2009-2018 SŠDaŘ, U Hvězdy 2279, 272 01 Kladno
Developed by Kinet